Париж-2024. США виграли медальний залік, Україна – 22-га

Париж-2024. США виграли медальний залік, Україна – 22-гаУ Парижі (Франція) завершились змагання на XXXIII Літніх Олімпійських іграх. Загалом було розіграно 328 комплектів нагород.

Медальний залік виграла збірна США, спортсмени якої вибороли 126 медалей – 40 золотих, 44 срібних та 42 бронзових. На другому місці Китай – 91 медалі (40-27-24), третя – Японія 45 (20-12-13). Відзначимо, що у США і Китая однакова кількість золотих медалей, а перемогли американці завдяки більшій кількості срібних нагород.

На рахунку збірної України 12 медалей (3-5-4), з якими вона посіла  у медальному заліку 22-ге місце.

Нагадаємо, чемпіонами Ігр у Парижі стали: Ярослава Магучих (стрибки у висоту), жіноча збірна шаблісток у командному турнірі та Олександр Хижняк (бокс, до 80 кг).

Срібні нагороди в активі Сергія Куліша (кульова стрільба),  Іллі Ковтуна (паралельні бруси), Парвіза Насібова (греко-римська боротьба, до 67 кг) та Людмили Лузан і Анастасії Рибачок (каное-двійка. 500 м).

Бронзові медалі виграли Ольга Харлан (особиста шабля), Ірина Геращенко (стрибки у висоту), Михайло Кохан (метання молота), Жан Беленюк (греко-римська боротьба, до 87 кг) та Ірина Коляденко (вільна боротьба, до 62 кг).

Всього на п’єдестал пошани за медалями різного ґатунку піднімались представники з 91 країни.

XXXIII  Літні Олімпійські ігри-2024. Париж, Франція.