Париж-2024. США очолюють медальний залік, Україна піднялась на 15-ту позицию

Париж-2024. США очолюють медальний залік, Україна піднялась на 15-ту позициюУ Парижі (Франція) продовжуються змагання на XXXIII Літніх Олімпійських іграх. За 13 медальних днів було розіграно 241 комплект нагород.

У медального заліку продовжує лідирувати збірна США, спортсмени якої вибороли 103 медалі – 30 золотих, 38 срібних та 35 бронзових. На другому місці Китай – 73 медалі (29-25-19), на третьому Австралія - 45 (18-14-13).

У 13 день змагань медальну скарбничку України поповнили борці греко-римського стиля. Парвіз Насібов (до 67 кг) став срібним призером, Жан Беленюк (до 87 кг) виборов бронзову.

Таким чином, тепер у України 10 медалей (3-3-4), з якими вона піднялась на 15 місце у медальному заліку.

Нагадаємо, чемпіонами Ігр у Парижі стали Ярослава Магучих (стрибки у висоту), жіноча збірна шаблісток у командному турнірі та Олександр Хижняк (бокс, до 80 кг). Срібні нагороди в активі Сергія Куліша (кульова стрільба),  Іллі Ковтуна (паралельні бруси) та Парвіза Насібова (греко-римська боротьба, до 67 кг). Бронзові медалі виграли Ольга Харлан (особиста шабля), Ірина Геращенко (стрибки у висоту), Михайло Кохан (метання молота) та Жан Беленюк (греко-римська боротьба, до 87 кг).

За загальною кількістю нагород трійка лідерів не змінилась: перша - збірна США – 103 медалі, другий  -  Китай (73), третя – Франція (54).

Всього на п’єдестал пошани за медалями різного ґатунку піднімались представники з 85 країн.

XXXIII  Літні Олімпійські ігри-2024. Париж, Франція.