Париж-2024. Жан Беленюк – бронзовий призер з греко-римської боротьби до 87 кг

Париж-2024. Жан Беленюк – бронзовий призер  з греко-римської боротьби до 87 кг

У Парижі (Франція) на XXXIII Літніх Олімпійських іграх у змаганнях з греко-римської боротьби українець Жан Беленюк, який виступає у ваговій категоріх до 87 кг, змагався за бронзову нагороду з поляком Аркадіушем Кулиничем. Українець переміг з рахунком 3:1.

На шляху до нагороди Беленюк в 1/8 фіналу переміг китайця Цянь Хайтао (7:1), в 1/4 фіналу здолав Нурсултана Турсинова з Казахстану (7:3), а у півфіналі поступився іранцю Алірезі Мохмадіпіані – (3:3).

Таким чином, українець вперше у кар'єрі не пройшов до фіналу Олімпіади. У Ріо-де-Жанейро Беленюк здобув «срібло», а у Токіо став олімпійським чемпіоном.

«Бронзовий» поєдинок Жана Беленюка у Парижі став останнім для борця. Він завершив 24-річну кар'єру медаллю Ігор-2024, символічно знявши борцівки після протистояння.

Таким чином, Жан Беленюк здобув медаль на третіх Олімпійських іграх у кар'єрі. Його «бронза» стала четвертою для України на Іграх-2024.