Париж-2024. Ілля Ковтун — четвертий у фіналі особистого багатоборства, Верняєв - восьмий

Париж-2024. Ілля Ковтун — четвертий у фіналі особистого багатоборства, Верняэв - восьмийУ Парижі (Франція) на XXXIII Літніх Олімпійських іграх у змаганнях зі спортивної гімнастики чоловіки розіграли нагороди в особистому багатоборстві. За медалі змагалися українці Олег Верняєв та Ілля Ковтун.

Загалом участь у медальному старті брали 24 атлети, зокрема двоє чинних олімпійських призерів — японець Дайкі Гашимото і китаєць Сяо Жотен. У фіналі на гімнастів очікували виступи на шести снарядах.

Стартову ротацію Верняєв та Ковтун провели вправами на коні. Верняєв отримав 14.833 бала, а виступ Ковтуна оцінили на 14.633 бала — для обох українців ці результати залишатимуться найкращими до четвертого раунду.

Найрезультативнішими для українців стали вправи на паралельних брусах. Чинний чемпіон Європи Ковтун з доробком у 15.400 бала став найкращим гімнастом у дисципліні і випередив Верняєва на 0.4 бала.

Після чотирьох ротацій Верняєв і Ковтун лідирували в загальному заліку — посідали перше і друге місця відповідно. До завершення фіналу українцям залишалося виступити на перекладині та виконати вільні вправи.

Після виступів на перекладині обидва українці вибули з віртуальної трійки призерів. Вправи Верняєва оцінили на 12.700 бала — найгірший результат українця у фіналі. Ковтун отримав від суддів 13.833 бала і перебував на підступах до п'єдесталу — четверте місце перед вільними вправами.

14.700 бала у вільних вправах стали для Ковтуна другим особистим топрезультатом у фіналі та дозволили українцеві фінішувати на загальному четвертому місці — сумарні 86.165 бала.

Олег Верняєв завершив виступи з 13.933 бала у вільних вправах і посів восьме місце в заліку багатоборства.

Новим олімпійським чемпіоном став японець Ока Сінносуке, який випередив на п'єдесталі двох представників Китаю — Чжана Бохена та Сяо Жотена.

Володар «золота» у Токіо Дайкі Гашимото завершив змагання на шостій позицій.