Париж-2024. Харлан принесла Україні першу нагороду

У Парижі (Франція) на XXXIII Літніх Олімпійських іграх українська шабліста Ольга Харлан стала бронзовим призером - в напруженій боротьбі перемогла кореянку Чой Себін з рахунком 15:14.

Свій шлях до нагороди українка розпочала в 1/16 фіналу із впевненої перемоги над японкою Сіхомі Фукусімою (15:9). Далі, в 1/8 фіналу, Ольга розгромила представницю Азербайджану Анну Башту— 15:6. У чвертьфіналі шаблістка перемогла угорку Анну Мартон (15:7) та вийшла до півфіналу, де поступилася з рахунком 7:15 господарці змагань — француженці Сарі Бальзер, яка є другим номером світового рейтингу та срібною призеркою ОІ-2020 в команді.

У «бронзовому» фіналі на українку очікувала кореянка Чой Себін. Перший період Ольга програла — 3:8. У другому періоді українка поступалася із рахунком 5:11. У вирішальний момент українська шаблістка зробила неймовірний камбек, завдавши 8 точних уколів поспіль. У нервовому двобої на відстані одного влучного удару за рахунку 14:14 саме Харлан нанесла переможний укол.

Таким чином, Ольга Харлан принесла для України першу медаль XXXIII Олімпійських ігор у Парижі.

Для Ольги це вже пʼята олімпійська нагорода в карʼєрі. До цього вона брала командне золото в Пекіні-2008, індивідуальну бронзу в Лондоні-2012 та Ріо-2016, а також командне срібло в Ріо-2016.

Олімпійською чемпіонкою стала француженка Манон Брюне, яка у фінальній дуєлі перемогла свою співвітчизницю Сару Бальзер - 15:12.